Razem
dokonujemy zmian

NTEX jest firmą odpowiedzialną, co oznacza, że chcemy odnosić korzyści i kierować wpływem, jaki możemy wywierać na społeczeństwo i środowisko. W gruncie rzeczy chodzi o trzema wymiarami zrównoważonego rozwoju: społecznym, ekonomicznym i środowiskowym. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy możemy mieć większy wpływ na zrównoważony rozwój. 

Na linii frontu przemian 

Branża transportowa mknie do przodu. Pojazdy stają się coraz bardziej ekologiczne i oszczędne pod względem zużycia paliwa, a dzięki starannemu planowaniu dostępna ładowność jest obecnie wykorzystywana w sposób bardziej efektywny w zakresie korzystania z zasobów. Ale oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia, aby zarówno zmniejszyć wpływ na środowisko, jak i zwiększyć zrównoważony transport. Musimy stosować bardziej wydajne samochody ciężarowe, statki i samoloty, a także zwiększyć udział energii odnawialnej i elektryfikacji. W NTEX dążymy do tego, by być w czołówce firm wprowadzających zrównoważone zmiany w sektorze transportu.

Wspólnie z naszymi dostawcami

Starannie wybieramy każdą firmę i każdy pojazd, który stanowi ogniwo w naszych łańcuchach transportowych. Współpracujemy wyłącznie z odpowiedzialnymi partnerami, którzy mają jasno określoną politykę bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Nasze surowe wymagania wobec dostawców obejmują wszystkie aspekty: od niskiej emisji spalin po bezpieczne i zdrowe środowisko pracy u naszych partnerów. 

Wspólnie z klientami 

Obecnie możliwe jest zapewnienie, aby transport w minimalnym stopniu oddziaływał na środowisko. Dzięki aktywnym wyborom klientów i w porozumieniu z NTEX istnieje realna możliwość znacznego zmniejszenia wpływu firmy klienta na klimat. Kluczowym czynnikiem wpływającym na ślad klimatyczny każdej przesyłki jest rodzaj transportu. Gdy konwencjonalne dostawy drogowe ciężarówkami zostaną zastąpione pociągami, statkami lub pojazdami elektrycznymi, transport natychmiast stanie się bardziej wydajny pod względem klimatycznym. Ale może to być również zwiększenie współczynnika wypełnienia, optymalizacja tras, wykorzystanie paliw alternatywnych lub akceptacja nieco dłuższych terminów realizacji. 

Jeśli dążysz do całkowitego zminimalizowania wpływu swojej firmy na klimat, możemy oszacować emisję CO₂ i zapewnić kompensację emisji dwutlenku węgla dla wszystkich Twoich przesyłek. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie porozmawiamy o tym, jak możemy zmniejszyć nasz wspólny wpływ na środowisko. 

Aktywnie pracujemy nad zrównoważonym rozwojem społecznym

Jako firma chcemy przyczyniać się do pozytywnego rozwoju społecznego. Bierzemy na siebie odpowiedzialność, zarówno z perspektywy ekonomicznej, jak i społecznej, wspierając lokalne stowarzyszenia i projekty.

IK Sävehof i projekt #viställerupp
Wraz z IK Sävehof przyczyniamy się do poprawy zdrowia, integracji, włączenia i społeczności wśród młodych ludzi i dzieci.

Inne stowarxyszenia które wspieramy:
Indianie Frölunda
piłka nożna ÖIS
Lions Speedway Gislaved

Darowizny i zbiórki:
WWF dla żywej planety.
Przyjaciółka firmy Rosa Bandet – wkład w badania nad rakiem piersi.
Mustaschkampen korporacyjny przyjaciel — aby szerzyć wiedzę i przekazywać darowizny na badania nad rakiem prostaty.

Co to jest kompensacja emisji dwutlenku węgla?

Kompensacja emisji dwutlenku węgla oznacza rekompensowanie nieuniknionej emisji dwutlenku węgla poprzez finansowanie różnych działań, które zapobiegają emisji gazów cieplarnianych, zmniejszają lub usuwają ją z atmosfery. Na przykład kompensacja emisji dwutlenku węgla może być przeznaczona na programy sadzenia drzew, efektywność energetyczną lub inwestycje w energię odnawialną. Projekty, za które NTEX zapewnia rekompensatę, są certyfikowane przez Gold Standard – standard certyfikacji, który został zatwierdzony i cieszy się zaufaniem ponad 80 międzynarodowych organizacji ekologicznych. 

Bądź na bieżąco z nowościami i informacjami serwisowymi